Köylerde Birleşen Kalpler

Ülkemizin güzel şehri Bitlis’in Hizan ilçesine bağlı Sağırkaya Köyü’nde öğretmenlik yapıyorum. Öncelikle hepinize şahsım, öğrencilerim ve tüm köy ahalisi adına bol selamlar iletir ve yaptığınız yardımlardan dolayı siz değerli yardımseverlerimize çok çok teşekkür ederim.

Mutluluk biz insanlar için huzura kavuşmanın gayesi ve çabalarımız sonucunda hissetmek istediğimiz, elde etmek istediğimiz temel duygularımızdan bir tanesidir. Yaşadığımız çağda kendimizi bile zor mutlu edebiliyorken bazı insanlar başka kalpleri de mutlu edebilmeyi başarabilmişlerdir. Bu çok daha zor olsa gerek. İşte sizler okulumuza yaptığınız yardımlar ile bu zoru başarmış güçlü insanlarsınız. Evet; minicik, kıpır kıpır atan o kalpleri çok mutlu ettiniz. O çocukların hayallerinde kahramanları oldunuz, ablaları, ağabeyleri, iyilik melekleri oldunuz. Sizleri beyaz, tertemiz bir insan olarak hayallerinde yaşatıyorlar. Sizleri hiç görmeseler de; yaptığınız kıyafet, bot, kitap yardımları ile ömürleri boyunca kalplerine dokunuşlarınızı unutmayacaklar. Soğuk günlerde sadece vücutlarını, ayaklarını değil kalplerini de ısıttınız. Beyinlerine şimdiden iyilik tohumlarını ektiniz. Bu köye ve ailelerine onları düşünen iyi insanların hala var olduğunu hatırlattınız. Kardeşliği, sevgiyi, birlikteliği biraz daha yücelttiniz.

Ben buradaki mutluluğa şahit oldum. Siz küçük kalplere dokundunuz. Umarım onların da yüzlerindeki bu tebessüm ve sevinç sizleri biraz daha mutlu eder. Umarım onlar da kalplerinize dokunmuştur. Umarım kalplerimiz bu köyde birleşmiştir… Her şey için teşekkürler..